Этнографический музей Хутор Савки

 
Хутір Савки — етнографічний музей просто неба, що розташований у селі Нові Петрівці за 6 кілометрів від межі Києва. Дух української старовини за 6 км від межі Києва: - пізнавальні екскурсії про про побут та свята поліських селян - старовинні ремесла – ковальство, бортництво та інші - розважальні програми для дітей та дорослих - страви української кухні прямісінько з печі.
Як дістатись: Їхати по Мінському проспекту, в’їхавши у село Нові Петрівці поглядати ліворуч – у центрі села має бути велика Святопокровська церква із зеленими куполами. Проїжджаєте ще метрів з 300 до першого перехрестя (саме перехрестя, повороти на ліво не рахуються) і повертаєтє ліворуч. Прямо по вул. Князя Святослава до Хутору Савки. Або по вул. Богатирській: їдете до кінця вулиці, а потім усе, як у попередньому варіанті.
Біля музею є чимала стоянка, що зачиняється ворітьми Проводяться тематичні свята відповідно до українського календаря. Відтворюємо прадавні звичаї, частуємо стравами з печі. Пориньте у живі традиції!
Хутор Савки
Експозиція музею
На території етнографічного музею «Хутір Савки» розташовані дві автентичні садиби з різних регіонів українського Полісся, а також вулики, клуня, циганська кузня, модель криниці з журавлем, чумацький віз та двокамерний льох. Експозиція музею діє за принципом «екскурсії без мотузочки».
Тут немає жодного «експонату» під склом, натомість будь-який предмет побуту можна спробувати у дії.
Історично-культурні надбання музею складають глиняні вироби 19 століття (горщики, глечики, макітри, гладишки, миски), предмети побуту та щоденного вжитку 18-19 століть (вилошники, граблі, молоти, сокири, ціпи, серпи, терези, ступи, хлібні діжі, кадоби та інше), ремісничі знаряддя праці (ткацький та столярний верстати, прядки, гончарне коло, кузня).

Контакная информация:
с. Новые Петровцы, ул. Князя Святослава, 50 (6км от Киева)
Телефон:(044) 424-39-08, 067-593-11-00
Сайт:xutir-savky.com.ua